KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555186

nr 1255 5186

Wilhelm Henning

(1889-1955), Sverige

Oljemålning, Göteborgs hamn, signerad. Olja på pannå, 28x22

Wilhelm Henning, född 1889, död 1955, svensk målare och skulptör.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 maj 2019
kl 19:13:05

20/5 19:01:23 1      Vinnande bud

Wilhelm Henning

Läs mer om Wilhelm Henning